STRATEEGILINE SIHT 5
Heatahtlik kogukond
Tallinlased on hoolivad ja sõbralikud. Linna naabruskondades elavad koos erinevad ühiskonnagrupid, kes saavad omavahel hästi läbi. Läbimõeldult planeeritud linnaruum, teistega arvestavad kaaslinlased ja ametkondade koostöö tagavad linlastele tugeva turvatunde. Õnnetusi juhtub vähem ja kuritegevust on minimaalselt. Tallinnas on hea elada igast rahvusest inimestel. Abivajajatele kindlustatakse toimetulek ja väärikas elu. Kogukondadel on oluline roll ühiskonna sidususe ja piirkondade turvalisuse loomisel ning kogukonnaliikmete abistamisel.
Tugev turvatunne
Tugeva turvatunde loovad sõbralikud kaaslinlased ja sõbralik linnaruum. Tänavatel, parkides ja mere ääres liigub palju inimesi, mis aitab ära hoida ohtlikke olukordi. Lastel on turvaline iseseisvalt jalgsi, rattaga või ühissõidukiga kooli ja koju minna ning sõpradega õues mängida. Linlased on sõbralikud ja viisakad ning abistavad abivajajaid. Peresuhted on head, igaühel on olemas abistav ja turvatunnet pakkuv suhtlusvõrgustik ning võimalus leida vajaduse korral tuge. Linn on kriisiolukordadeks valmis, elutähtsad teenused on tagatud ja kriisiaegne juhtimine on teadmuspõhine.
Enamik elanikest tunneb end avalikes kohtades täiesti turvaliselt.
2019: 43%
Vigastustega õnnetuste arv väheneb
2020: 52 261 juhuvigastust
Põimitud ühiskond
Tallinlastel on põhjust hoolida oma kodulinnast ja kaaslinlastest. Tallinna elanikkond põimub keeleliselt ja sotsiaal-majanduslikult. Igas vanuses, erineva elatustasemega ja eri rahvusest inimesed elavad koos samades naabruskondades. See loob suurema turvatunde ja elavuse ning annab ka hea võimaluse kohtuda erinevate inimestega. Linlased on sõbralikud ja märkavad abivajajaid. Erinevad ühiskonnagrupid suhtlevad omavahel, luues uusi kooslusi ja ideid. Tugeva identiteediga asumid on atraktiivsed nii linlastele kui ka linna külalistele. Kõikidesse linna asumitesse planeeritakse eri suurusega ja erinevatele vajadustele vastavaid elamispindu. Tallinnas on sihikindla kaasamise ja teenusdisaini kaudu kuuldav kõikide ühiskonnagruppide hääl, ka nende, kes tavaliselt oma arvamust ei avalda või avaldada ei saa.
Iseseisev hakkamasaamine
Iseseisev hakkamasaamine algab aktiivsest eluhoiakust, tervislikust eluviisist ja piisavast sissetulekust. Inimestel on võimalik järjest rohkem töötada paindlikult ja kõrge eani, mis toob rohkem inimesi tööturule. Neile, kes vajavad abi iseseisvaks hakkamasaamiseks, pakub linn inimese vajadusest tulenevat professionaalset tuge. Linlane julgeb abi küsida, abi saamine on lihtne ja väärikas. Ennetav ja õigeaegne abi võimaldab linlastel iseseisvalt toime tulla ning loob eeldused selleks, et abivajamise aeg on pigem ajutine. Ükski abivajaja ei jää märkamata. Abivajajate aitamiseks osatakse kasutada kogukonna oskusi ja valmisolekut. Ka neile inimestele, kes vajavad ühiskonna pidevat hoolt, tagab linn vajaduspõhised ja inimesekesksed avalikud teenused ja vajaduse korral sotsiaalabi. Hoolekandeasutused on pigem väikesed, eelistatult aidatakse inimest tema kodus või pakutakse kodu koos toetavate teenustega.
Püsivas suhtelises vaesuses elavate tallinlaste osakaal ei suurene
2018: 12%
Tugev ja julge kodanikuühiskond
Tallinn on kõikide tallinlaste ühisvara, mille tulevikku kujundatakse koosloomes. Tallinlased on aktiivsed kodanikud, kes kogukondade ja vabaühenduste kaudu seisavad demokraatlike väärtuste, sidusa, vaba ja turvalise ühiskonna eest. Nad võtavad vastutuse ja panustavad riigi kestlikusse. Ühistes tegevustes, alustades kasvõi koduümbruse korrastamisest, kohtuvad erineva tausta ja maailmavaatega inimesed. „Teeme ära!“ on nende loomulik hoiak iga päev, mitte ainult kampaania ajal. Linn toetab vabaühendusi ja kaasab neid otsuste tegemisse. Kogukonnad tunnevad oma inimesi, abistavad üksteist ja innustavad oma liikmeid, aidates nii kaasa heale läbisaamisele ja sidususele.